Muž

Jsem muž, který v současném bouřlivém světě hledá své já, své životní místo, svou cestu. Tedy své životní štěstí.

Můj první život:

Zdánlivě pohodové dětství přešlo do trochu zmateného dospívání, kdy jsem se upnul k nasávání všech možných informací ze spousty knih. Vystudoval jsem bez problémů vysokou školu a mohl si vybírat z nabízených  pozic. Vše se rozběhlo velmi slibně… A potom se postupem času začalo vše nějak komplikovat a šmodrchat až jsem po několika letech stál v situaci, kdy jsem si říkal, co jsem kde zanedbal, co jsem udělal špatně, že jsem v tak těžké životní situaci. Vždycky jsem si říkal, že tohle se může stát těm ostatním, protože já přemýšlím o tom, co dělám a snažím se žít rovně a čestně. A v okamžiku, kdy jsem na tom byl už nejhůře, tak mě doslova osvítila naprosto jasná myšlenka: „Špatně už bylo a nyní už bude lépe…“. A to byl ten nejdůležitější moment v mém životě. Uvědomil jsem si, že každá situace má řešení. Možná přinese technické komplikace a možná budu muset mnoho změnit, ale mohu začít znovu a žít prostě jinak. To byl můj nový začátek. Dalo by se říci druhé narození…

Můj nový život:

Začal jsem hledat… Dostal se mi do cesty inzerát astroložky. Byl jsem trochu skeptický, ale velmi zvědavý. Šel jsem k ní s vědomím, že bude možná jen dobrá psycholožka a bude mi říkat věci, které bych chtěl slyšet. Vše bylo trochu jinak. Řekl jsem jí pouze své datum a čas narození. A ona se na nic neptala a začala mi říkat věci z mého dosavadního života, které prostě nemohla znát. A potom mi začala říkat věci o fungování světa a života, které jsem do té doby ještě neslyšel… Nebylo vůbec důležité, co mi paní astroložka řekla o mě samém a o mé minulosti nebo budoucnosti. Důležité bylo, že to co popisovala, dávalo neuvěřitelný smysl. Ve svých čtyřiceti letech jsem od ní dostal „návod na použití života“. Další rána do mého tehdejšího vnímání světa. Můj silně vyvinutý technický a analytický mozek dostal fatální zásah. Byl jsem konfrontován s faktem, že jsou v životě   věci, které nejdou změřit, zvážit, zanalyzovat a přece fungují.. Více než fungují, dávají smysl a na rozdíl od technického pojetí světa, je  vše jasné, zřetelné  a opravdové.  Přijal jsem tedy do svého života další rozměr. Intuice, víra ve věci vyšší.  Začal jsem chodit na různé sebepoznávací semináře. Některé byly přínosné, jiné ne. Počáteční hledání bylo velmi zmatené, protože jsem vlastně nevěděl, co hledám. Jen jsem věděl, že tak jak jsem žil doposud, mi žádné štěstí nepřineslo a chci v životě zažít i něco jiného. Začal jsem pomalu chápat, že za své štěstí jsem odpovědný pouze já sám.. V krátké době jsem dostal ještě několik tvrdých lekcí, ale věděl jsem, že je to pro mé hledání správné. Prostě jsem potřeboval najít sám sebe..

Jednoho dne jsem pocítil neodbytnou potřebu nechat se zasvětit do Reiki. Bylo to velice silné a tak jsem začal hledat, u koho a jak.. V tu dobu jsem se seznámil s jednou ženou a ta mě nasměrovala k lektorce Reiki, u které se nechala zasvětit ona sama. Jakmile jsem uviděl její webové stránky, tak jsem věděl, že to je ta správná pro mé zasvěcení. Prošel jsem zasvěcením a život se začal pohybovat zase rychle dál.  Se ženou, která mě nasměrovala na Reiki, jsem se postupně sbližoval a začal jsem si uvědomovat, že jsme si velmi blízcí. Ale bylo to naprosto jiné než vztahy, které jsem měl dříve. V tomto vztahu jsem cítil až posvátný klid. Žádné napětí, žádné tak dříve známé střídavé pocity euforie a strachu, že o ní přijdu…  Prostě souznění. To byl opravdu výjimečný pocit… Trvá dodnes. Jsme manželé.

Vrátila se mi životní energie ,  začalo se mi vracet zdraví v takové míře, že jsem v to ani nedoufal. Cítím radost ze života každý den. To jsou zázraky, nad kterými stále žasnu.